870/283
Et sæt på fire svenske sengustavianske armstole af guldstafferet og hvidmalet træ, hver med buet ryg, udskåret med bladbort og rosetter, let svejede ben. 18. årh.s slutning. (4)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag