877/698
Erró (Gudmundur Gudmundsson) (f. Olafsvick 1932)
“Minerva”. Sign. på bagsiden Erro 1982. Olie på lærred. 100×61
Litteratur: Fernand Hazan: "Erró 1974–1986 Catalogue Général”, nr. 676.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag