2116/112
Viggo Helsted (f. København 1861, d. Helsingør 1926)
“Brænding”. Sign. Viggo Helsted 1905. Olie på lærred. 39×61.
Minimal retouchering i vestre side. Lettere ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag