2049/7103
Maske, udskåret træ og ler. Rødt og sort pigment, cawrie skaller, ben. Sepik, PNG. H. 79
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag