872/810
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Motiv fra Mont Blanc-massivet. Sign. J.F.W. 1920 samt med etiket på bagsiden J. F. Willumsen No. 16. Olie på lærred. 47×63.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag