2050/8743
Russisk etui af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Kyrillisk mestermærke CMO, Moskva 1908–1917, lødighed 84. Vægt ca. 94 g. L. 7,5.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag