Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 12”. Kvadratisk sofabord af riopalisander med ben af stål. Udført og mærket hos Andreas Tuck. H. 48. L. 85. B. 85.
Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1959.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Slebet plade.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
13 bud