2044/797
Louis Poulsen
Overskærm til “Søndergaard park lygten”. Loftslampe af irret kobber. Indvendigt hvidlakeret. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 70.
Litteratur: LP katalog 1953.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|