2014/​749

Ubekendt design

Sofabord af bejdset mahogni. Svungen kant, balustreben samt “fødder” af sortlakeret træ. Ca. 1930. H. 63. Diam. 94.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre hak.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag