2119/509
Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
“Nouveau Rich Communist Forever”. Sign. på bagsiden Hornsleth 2006. Akryl og papir på lærred bearbejdet med kniv. Ridser og huller som en del af værket. 80×80. Uindrammet.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud