2119/65
Fransk lysekrone af forgyldt og patineret bronze med otte svungne lysarme. Empire form, 20. årh.s begyndelse. H. 85. Diam. 68.
Brugsslitage. Indvendig elektrisk belysning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag