2121/​811

Niels Jensen (, Snedker i Aarhus)

Et par stole af mahogni, betrukket med sort hestehår. Udført i 1970'erne hos Snedker Niels Jensen, Aarhus. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 25. maj 2021

Kategori
Vur­dering

3.000–4.500 DKK

Hammerslag

Ikke solgt