2121/811
Niels Jensen (, Snedker i Aarhus)
Et par stole af mahogni, betrukket med sort hestehår. Udført i 1970'erne hos Snedker Niels Jensen, Aarhus. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt