2002/259
Et par ovale jugend plaketter af fajance dekorerede i sepia, grønt og blåt med “muser”, blad- og båndslyng. Antagelig Tyskland, 19. årh.s slutning. H. 59 cm B. 42 cm. (2)
Talrige små glasur-krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud