2108/584
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Cannes AM”, 1962. Tryksign. Picasso. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 100 × 66.
Litteratur: Czwiklitzer nr. 177.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Huller i hjørner efter tegnestifter.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud