2435/801
Herbert Krenchel (f. Frederiksberg 1922, d. 2014)
“Krenit”. Skål, fire øreskåle, kande samt håndtag af metal dekoreret med emalje. Delvist stemplet. H. 3–16. Diam. 15–25. (7)
Nogle ridser og mærker. Enkelte minimale afslag på emalje.
Vurdering