2434/8
Fransk library table af mahogni, plade af broget marmor, trepasfod med ben udskåret i form af volutter på dyrepoter. 19. årh. H. 75,6. Diam. 97,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med mindre kanthak under bund.
Vurdering