1451/​599

Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)

Bordlampe af poleret bronze. Støbt i firesidet form med stiliseret ornamentik. Ej stemplet. H. inkl. skærmholder 37,5.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nogle ridser og mærker. Ej monteret med ledning.

Moderne kunst og design, 16. december 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK