2423/274
Wilhelm Kiebitz (f. Svendstrup på Als , d. sst. 1869)
Fugleportræt. Usigneret. Fjer og akvarel. Lysmål 22×25.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtskjolder. Enkelte fugtpletter. Let bølget papir.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag