1643/1661
Grønlandsk bordlampe af udskåret narhvalstand, flankeret af to figurer af fedsten, stående på base af udskåret fedsten. 20. årh. H. 36 cm.
Revner i tand. Ridser og mærker.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag