1643/​1661

Grønlandsk bordlampe af udskåret narhvalstand, flankeret af to figurer af fedsten, stående på base af udskåret fedsten. 20. årh. H. 36 cm.

Revner i tand. Ridser og mærker.

Varia, 27. oktober 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK