12139/12
Ubekendt design
“Sommerso”. Karaffel med prop af klart glas med underfang af blåt og lilla glas. Usign. Udført på Murano, Italien. 1960'erne. H. 35.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag