1627/104
Lysekrone af forgyldt bronze, rigt støbt med rocailler og bladværk, seks svungne lysarme. Rococoform. Ca. 1900. H. 67. Diam. 60.
Brugsslitage. Senere monteret til el.
Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016
Vurdering
Hammerslag