1627/​104

Lysekrone af forgyldt bronze, rigt støbt med rocailler og bladværk, seks svungne lysarme. Rococoform. Ca. 1900. H. 67. Diam. 60.

Brugsslitage. Senere monteret til el.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
270 DKK
(Autobud) 260 DKK
260 DKK
250 DKK