2049/663
To små runde lågkrukker af stentøj. Dekoreret med hhv. lyseblå glasur med mørkeblå elementer og med turkisblå glasur med okkerbrune og violette elementer. Sign. monogram, Z990 og Z919. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 7,5 og 7,7. Diam. 8. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud