1925/1508
Kinesisk “Green and gold” bordskål af porcelæn, dekoreret i overglasur guld og farver med personer og bladværk, montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 29. Diam. 35 inkl. montering.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 20. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud