2439/278
En samling Buddha-hoveder af patineret bronze. 18.-19. årh. H. 3–7,5. (22)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder revner samt større og mindre skader. Enkelte monteret med sokkel.
Vurdering
1155339 | ||
102054 |