2014/​63

Tre dele kinesisk af brændt ler Tang og Song dekoreret i celadon og grøn og gylden flydeglasur. 10.-15. årh. H. 13–21 cm. (3)

en vase neskåret, Tang kande med afslag, fordybning på siden af kanden, vase med afslag på glasur

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK