2120/328
Den hellige Birgitta af Vadstena. Helfigur af delvis forgyldt, udskåret træ. 16. årh. H. 47 cm.
Maling- og forgyldningsafslag langs kanter. Ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud