1532/​1652

Stort Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus båret af joniske søjler, skive af tin. Frankrig, 19. årh. H. 74. B. 35. D. 23.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger. Klokken mangler.

Varia, 6. august 2015

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK

15.000 DKK