1831/1230
Bodil Binner (f. 1965)
Turmalin- og perlesmykkesæt af 18 kt. guld bestående af halskæde prydet med facetslebet lys pink turmaling og South Sea kulturperle og et par ørestikker hver prydet med South Sea kulturperle og udskåret pink turmalin. Vedhænget L. 7,5 cm. L. 3 og 39 cm.
Original æske medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag