2022/125
Prismekrone af forgyldt bronze og zink, behængt med prismer i kæder, fem lysarme i form af putti. 19. årh. slutning. H. 100. Diam. 72.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud