2005/​734

Mogens Bjørn-Andersen (f. København 1911, d. sst. 2014)

Saucekande af sterlingsølv, hank beviklet med flet. Udført og stemplet hos Mogens Bjørn-Andersen, Birkerød. Vægt 370 g. H. inkl. hank 12,7.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK