1317/97
August Jerndorff (f. Oldenborg 1846, d. København 1906)
Kystparti fra Marselisborg. Sign. monogram Marselisborg 1869. Olie på lærred monteret på lærred. 35×50.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag