1342/​1645

Stor kinesisk flaskeformet gulvvase, dekoreret i guld på blå grund med trykte blomster, drager og skyer. Utydelig mærke. 20. årh. H. 51 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 17. oktober 2013

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK