1342/1645
Stor kinesisk flaskeformet gulvvase, dekoreret i guld på blå grund med trykte blomster, drager og skyer. Utydelig mærke. 20. årh. H. 51 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag