1406/189
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Fjordparti med en oksekærre på en grusvej. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 76×100.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 3. februar 2014
Vurdering
Hammerslag