2023/200
Tadashi Nakayama (f. Japan 1927, d. sst. 2014)
“Vermillion Horse B” træsnit i farver. Sign. T. Nakyama 80/85. 22,5×17,5 cm
Proveniens: Galerie Börjeson, Malmø.
Seller informs: Mener ikke, at der er fejl og mangler ved trykket.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag