2023/​200

Tadashi Nakayama (f. Japan 1927, d. sst. 2014)

“Vermillion Horse B” træsnit i farver. Sign. T. Nakyama 80/85. 22,5×17,5 cm

Proveniens: Galerie Börjeson, Malmø.

Seller informs: Mener ikke, at der er fejl og mangler ved trykket.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag