1622/619
Dansk snedkermester
Overpolstret lænestol i svungen form betrukket med karrygult møbelstof dybthæftet med knapper. Ben af bejdset bøg. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker primært på ben.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
21 bud