2142/828
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af hvidlakeret MDF bestående af fire moduler, en sektion med låge og en sektion med udtræksbakker. Udført hos Montana. H./B. 69,6. D. 38. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Beslag til vægophæng medfølger.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag