2031/​624

Italiensk møbeldesign

Sofabord med stel af løse marmorkegler, plade af glas. 1990'erne. H. 31,5. L. 140. B. 76.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top med to kanthak. En manglende kegle.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK