2417/102
Kinesisk Buddha-hoved af udhugget sten, på nyere stand af sort granit. Qing. 19. årh. H. inkl. stand 23.
Reparation på øre. Spor af lak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud