2148/605
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Komposition. Sign. Balle 60, 10/20. Litografi. Lysmål 49×63.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1960–050.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag