2022/163
Ubekendt maler, 19. årh.
Kystparti fra Sydeuropa med fiskerbåde. Utydelig sign. Olie på lærred. 26×36.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Minimale afskalninger ved nederste kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag