Jean-Baptiste Oudry, efter, 19. - 20. årh.
“Stag Hunt”. Usigneret. Olie på lærred. 175×258.
Nærværende maleri er en spejlvendt kopi efter Oudrys original som på Nationalmuseum i Stockholm (inv. nr. NM 867).
Fremstår i god overordnet stand. Flere retoucheringer udført professionelt og derfor kun synlige under UV lys. Lærredet er dubleret
Malerier og tegninger, 30. november 2021