2446/575
Yan Zortichak (f. 1944)
Uden titel. Objekt af polykromt indfarvet prismeglas og granit. Utydelig sign. 1994. Unik. H. 28. L. 38.
Proveniens: Erhvervet på Glasmuseet i Ebeltoft i forbindelse med en jubilæumsudstilling.
Enkelt kantafslag på prisme.
Vurdering