Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
“Brøndums Forlags Jubilæumsmappe 1966–86”. Fem grafiske værker af Per Kirkeby, Ejler Bille, Jens Birkemose, Svend Wiig Hansen og Palle Nielsen. Litografi, lineoliumssnit, træsnit og radering. Alle sign., 128/300. I original mappe. Bladstørrelse 50×38. Uindrammet.
Original stand.
806575 (Autobud) | ||
246527 | ||
806575 |