12118/152
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Hestevognen køres frem. Sign. R x Chr. Tusch, akvarel og pastel på papir. Bladmål 27,8×21,8. Uindrammet.
Lidt plettet nederst.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag