2450/120
To runde fade og skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med brogede blomster, flettet fane. Meissen. 18. årh. Diam. 34 og 22. (3)
Mindre uregelmæssigheder fra produktionen og brugsslitage på spejl. Let slitage på guld. Skål med mindre kanthak på fodrand.
Vurdering