2103/134
Et par armstole af hvidmalet træ, gennembrudt ryg prydet med skæringer, stående på balusterformede frontben. 20.-21. årh. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag