2103/​134

Et par armstole af hvidmalet træ, gennembrudt ryg prydet med skæringer, stående på balusterformede frontben. 20.-21. årh. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.