2413/765
Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)
Serveringsvogn af massiv teak med tilhørende skærebrædt monteret på gavlen. Udført og mærket hos Nissen, Langaa. H. 76. L. 73. B. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag