2124/157
Thomas Fenwick (f. ?, d. 1850)
En bjergsø med kvinder i en robåd. Sign. T. Fenwick. Olie på lærred. 68×96.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer og krakeleringer. Minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag